Dzień 105 z 365 DOBRYCH DNI!
 
Czasami nie trzeba robić “coś”. Czasami nie trzeba robić nic. Nauczyliśmy się nie wiadomo dlaczego, że ciagle trzeba robić coś. Tak samo, że trzeba ciągle o czym myśleć. A to nie prawda w jednym i w drugim przypadku.
 
Ludzie narzucili sobie niesamowitą gonitwę myśli i ciągłego “coś” robienia. Jakby w ten sposób czuli, że ich życie ma sens. Jakby się bali, że jak przestaną myśleć lub robić, to ich życie straci, jakiekolwiek znaczenie. Dlatego coś robią bez opamiętania.
 
Nie potrafią nie robić “coś”. Gdy im się mówi, że dziś lub przez kilka dni nie będą musieli nic robić, to dziwnie się czują. Tak samo, jak mówię ludziom, że nie muszą cały czas myśleć. Trzeba to robić tylko wtedy, gdy jest potrzebne. Jednak najważniejsze jest to, aby widzieć, że człowiek nigdzie gonić nie musi. Zrobi tyle ile i tak zrobi.
 
Uwielbiam leniwe dni. Rewelacyjnie czuje się, gdy nic nie muszę robić. Zwłaszcza, że nauczyłem się też nie myśleć. Odpoczywam wówczas ciałem, duchem i umysłem. A to przynosi prawdziwy relaks, którego nam tak wszystkim brakuje.
 
Niektórzy tak się zagonili, że uznają odpoczynek za nieistotną część życia. Jakby cel stał się demonem, który całkowicie zaślepił człowieka. A gdy go zdobywa, to pada umęczony. Bezsilny nawet nie potrafi się cieszyć z tego co zdobył. Nagle dociera do niego, jak wiele stracił nie odpoczywając i nie delektując się drogą.
 
We wszystkim co robimy w życiu musimy znaleźć umiar. A tym umiarem są wszystkie przerwy od robienia czegokolwiek. W każdej drodze ważny jest czas na zebranie sił. To one dają nam możliwość zdobywania się na jeszcze większy wysiłek.
 
Jeśli nie będziesz prawdziwe odpoczywać, każdy cel zdobyty zostanie z trudem. Nie przyniesie radości i poczucia zwycięstwa. Poza tym w życiu i tak zrobimy nie więcej i nie mniej, a w sam raz, aby było pełne i piękne. Wypoczęci znajdziemy w nim więcej radości i przyjemności. Pozwól sobie na nic nie robienie.
 
🔝________________________________________________
Pamiętaj, że 365 DOBRYCH DNI jest projektem nowej książki. Możesz stać się jej częścią komentując, wyrażając swoje opinie lub opowiadając swoje historie. 😁 Szczególnie mile widziane ♥️
Dziękuję
Krzysztof Liegmann
#365dobrychdni