Dzień 122 z 365 DOBRYCH DNI!
 
GRA toczy się o NIC. GRA NIC NIE MA. Tworzy je ludzki umysł, a w nim inni ludzie, którzy dla chęci posiadania i władania zasiali w nim ograniczenia. To taka GRA, w której NIC nie zyskasz. NIC MA MA ten, co zakuł swój świat w kajdany pozbawione przestrzeni.
 
Nie ma granic w tworzeniu i kreowaniu rzeczywistości. Ci, którzy to pojęli dziś tworzą ją dla Ciebie. A Ty nadal nie widzisz, w jakiej żyjesz szkatułce. Jej ściany to jedynie wytwór tego co stworzyłeś i za NIC NIE MASZ ochoty tego zmienić. Powiedzieli Ci, że to jest Twój świat, a tamten świat jest innych. To wrogowie i inni ludzie. Im powiedzieli to samo.
 
Tak powstała niewidzialna tafla, która jest tworem nienawiści. A gdy przetrzesz oczy to zobaczysz, że to GRA. NIC tam nie ma poza ludźmi, którzy żyją tak samo, jak Ty. Poszukują szczęścia i miłości, bo NIC NIE MA prawa jej powstrzymać. I Ty to wiesz. Czujesz, że tak powinno być, ale nie wiesz co z tym zrobić.
 
Tak jesteś Polakiem. A kim jesteś w Hiszpanii? Jesteś nim też w Nowej Zelandii? Pewnie, że tak. Jednak to tylko określenie miejsca zamieszkiwania społeczności i miejsca urodzenia. Jednak wszyscy jesteśmy obywatelami czegoś większego. Tak to ziemia, a nawet wszechświat.
 
Kiedyś niebo było granicą, ale już nie jest. Kiedyś Europa była granicą świata, ale przestała nią być. Kiedyś nie było internetu, ale świat stał się mniejszy, gdy zniknęły granice między ludźmi. Kiedyś nie było samolotów, a dziś miliony ludzi podróżują i żadnych GRANIC nie widzą. Kiedyś ludzie nie myśleli o smartfonach, bo mieli granice umysłu, których nie przekraczali.
 
To wciąż jest GRA o NIC, albo GRA o wszystko dla niewielu. Ciągle znajdą powód, aby znaleźć Ci kolejnego wroga lub przeszkodę, której nie możesz pozornie przejść. Wywołują w Tobie lęk i strach, abyś chciał czuć się jeszcze bezpieczniej oddając im prawdo do sterowania Twoim umysłem. Godzisz się na granice, podatki, ceny, średnie krajowe, jedne wakacje w roku, 30-letnie kredyty, słabą pracę i para seriale.
 
To w nich masz znaleźć wzór życia i kolejne granice. Odciągają Ciebie od książek, abyś przestał szukać i wykraczać poza granice, które Ci stworzono. taka GRA jest na NIC, bo coraz więcej ludzi zaczyna poszukiwać. A im bardziej poszukują tym ich działania stają się silniejsze i bardziej zniewalające. Liczą na brak świadomości, która wynika z braku chęci do samokształcenia się społeczeństw.
 
A Ty. Zamiast uczyć się, jak otwierać swój spadochron, to wciąż uczysz się, jak go składać. Stałeś się specjalistą od tworzenia oGRANICzeń. I każdego dnia powtarzasz, jak Ci źle, jak masz mało, jak Ciebie gnębią, jak praca Ciebie ogranicza, jak problemy innych są fajniejsze, jak wkurzają Ciebie sukcesy innych i jak… Dość. Czas wreszcie przestać i zmienić ten czerwony kod samozniszczenia w poszukiwanie tego, co czyni Ciebie lepszym i bardziej wartościowym.
 
Nikt i nic nie może zniewolić mojego umysłu bez mojej zgody. Na wszystko zgadzasz się sam. Na wszystko wyrażasz zgodę, aby tylko żyło Ci się pozornie lżej. Tak, aby wszyscy dali Ci święty spokój. I możesz żyć sobie w tym świecie pełnym GRANIC. Tylko czy masz możliwość, aby dowiedzieć się czym życie jest. I nawet jeśli uwierzyłeś granice w realnym świecie, to dlaczego tworzysz je również w swojej wyobraźni?
 
Dlaczego ta GRA nie miałaby mieć Twoich reguł. NIC być może nie zyskasz, ale też nie stracisz. Jednak pozwolisz sobie na podróżowanie i kreowanie świata, którego być może dotąd nie znałeś. A jak już trwale przekroczysz jego granice, to przeniesiesz to na rzeczywistość. Wizja będzie tak silna, że będziesz chciał to szybko trzymać w rękach. Być tam, gdzie byłeś w nieograniczonym umyśle.
 
GRA NIC NIE MA. Zrozumiesz zawsze, gdy odważysz się postawić krok tam, gdzie jest tylko inny świat. I choć go nie znałeś, to już nic Ciebie nie powstrzyma, aby odkrywać go dalej. Wolność bez GRANIC musi zacząć się od Ciebie i Twojego umysłu. Serce jest wolne. Zniewolone tylko przez myśli, szybko pokieruje Ciebie tam, gdzie możesz dojść, jeśli tylko wybierzesz drogę, którą chcesz pójść.
 
🔝________________________________________________
Pamiętaj, że 365 DOBRYCH DNI jest projektem nowej książki. Możesz stać się jej częścią komentując, wyrażając swoje opinie lub opowiadając swoje historie. 😁 Szczególnie mile widziane ♥️
Dziękuję
Krzysztof Liegmann
#365dobrychdni