Dzień 123 z 365 DOBRYCH DNI!

Perspektywa jest ważna. Zawsze, gdy patrzysz na swoje życie widzisz je z jednej perspektywy. Często powoduje to, że nie widzisz innych możliwości, ani szans.

To, co w dole duże zupełnie inaczej wygląda, gdy wspinasz się na wysoką górę. Musisz jednak pokonać w sobie wiele, aby zrozumieć sens patrzenia na wszystko w wielu perspektyw. Wówczas to, co wielkie i przerażające, staje się zrozumiałe i możliwe do przejścia.

Gdy patrzysz z brzegu na morze, to widzisz w oddali horyzont. Wydaje się on być bardzo odległy. I tym żyje większość ludzi, bo powiedziano im, że mają żyć przyziemnie i twardo stąpać po ziemi. Trzymają się wszystkiego co znają, aby tylko nie wznieść się ponad siebie i wszystko, co znają. A nie znają wszystkiego.

Stojąc na szycie góry widzisz miejsce, w którym stałeś na brzegu. Wydaje się być takie małe i bez znaczenia. Sięgasz wyżej wzrokiem i rozglądasz się dokoła. Zmienił się horyzont, a Twój świat powiększył się znacząco. Widzisz go zupełnie inaczej, a przede wszystkim widzisz więcej niż wcześniej mogłeś objąć wzrokiem.

To samo dzieje się z ludźmi, gdy ich rozwój nie zatrzymał się choćby na chwilę. Rosną z każdym dniem, a ich postrzeganie świata zmienia się zupełnie. Coś, co wcześniej było zupełnie nie zrozumiałe, dziś nie ma zupełnie znaczenia. Ich przestrzeń została poszerzona, aby odkryć nowy świat. Jest w nim coś ekscytującego, co wewnętrznie zaprasza ich, aby poszli jeszcze wyżej. Rozwijają swoją świadomość, umiejętności i poszerzają wiedzę.

Im dalej i wyżej zachodzą, tym świat wydaje się być zupełnie inny. Zrozumieli, że płaskie patrzenie na życie, to wielkie ograniczenie. Przekładają to na trudności, które dziś potrafią rozwiązywać znacznie szybciej, bo widzą wiele możliwości zakończenia tego, co wydawało się wcześniej czymś trudnym.

Do tego potrzeba jednak chęci poszukiwania czegoś więcej. Zajrzenia w głąb siebie i zrozumienia, że czas na coś wyjątkowego w życiu. Podążanie za czymś wyższym niż dzisiejszy poziom. A tylko dzięki ciągłemu kształceniu i doskonaleniu można patrzeć na świat szerzej i mądrzej. Widzieć więcej i rozumieć życiowe wybory, które wcześniej wydawały się być hamulcem. A teraz…

🔝________________________________________________
Pamiętaj, że 365 DOBRYCH DNI jest projektem nowej książki. Możesz stać się jej częścią komentując, wyrażając swoje opinie lub opowiadając swoje historie. 😁 Szczególnie mile widziane ♥
Dziękuję
Krzysztof Liegmann
#365dobrychdni