Dzień 125 z 365 DOBRYCH DNI!
 
Masz prawo robić wyjątkowe rzeczy. Nie musisz robić wielkich rzeczy. Możesz po prostu robić małe rzeczy i pozwolić im stać się wielkimi. Dla tych, którzy dzięki Tobie odkrywają nieznany im świat. I naprawdę nie musi to być branża rozwoju osobistego. Bądź dobry w tym czym jesteś i podziel się tym z ludźmi.
 
Masz prawo robić wyjątkowe rzeczy. To wręcz jeden z tych przyjemnych obowiązków, które pozwalają Ci wpływać na budowanie lepszego świata. I nie jest prawdą, że nie możesz. Możesz i to, jak jasna cholera. Nikt nie zabroni Ci tworzyć wspaniałych rzeczy dla niesamowitych ludzi, z pomocą przyjaciół. Oni wszyscy pojawią się na drodze, gdy tylko pozwolisz im zobaczyć Twoją przestrzeń.
 
Masz prawo robić wyjątkowe rzeczy. Niech będą zabawą i przygodą. Nawet jeśli jeśli dotyczą małej społeczności. Zawsze stwarzasz obszar wzajemnego działania i kreowania pozytywnych zachowań. Szczególnie, gdy ludzie mają szanse się rozwijać i doskonalić umiejętności, w których pewnie Ty znasz się lepiej. Dzięki innym możesz zyskać również i Ty.
 
Jednak za każdym razem musisz pamiętać, że robiąc coś dla ludzi Twoje ego nie może zawładnąć ludźmi. Tylko wtedy, gdy pozwalasz im czerpać z Twojego doświadczenia i wiedzy w swobodny sposób, zyskujesz dodatkowe grono sprzymierzeńców. To oni pomagają działać Ci szerzej i skuteczniej.
 
Być może nigdy wcześniej tego nie robiłeś, ale to nie ma znaczenia. Dziś jest tak wiele możliwości, aby zacząć. Po prostu postaw pierwszy krok. Zorganizuj spotkanie, szkolenie, warsztat lub pogadankę. O gotowaniu, podróżowaniu, szydełkowaniu, a może upiększaniu ogrodu. Pokaż co sprawiło, że właśnie Ty organizujesz to spotkanie, a później pozwól ludziom współistnieć. Działać, kreować i wymieniać się doświadczeniami.
 
Kreuj miejsce, w którym każdy ma szansę wziąć coś dla siebie. Nawet jeśli jest tylko przez chwilę. Zawsze wniesie coś do społeczności, a ona w jego życie. Dlatego bądź otwarty na każdego człowieka, który z entuzjazmem i pasją przychodzi realizować zaszczepioną przez Ciebie wizję. To dzięki tym wszystkim podróżnikom możesz realizować wspaniały plan dobrego świata.
 
Pamiętaj, że mówienie “to nie ma sensu” nie ma sensu. Tak niestety mówi zbyt wielu dobrych ludzi. Tych, którzy faktycznie mogliby zrobić ten świat lepiej. A zło nie czeka. Tam ludzie działają i posługują się tym samym schematem. Jednak przyczyniają się do tworzenia złych zachowań, aby zniweczyć siłę dobra.
 
Mam tą wielką radość i przyjemność tworzyć wiele projektów. Nie trzeba wielkich pieniędzy, a jedynie serca i dobrej woli. Można realizować wspólne cele i zamierzenia. Czasami coś nie wychodzi, ale zawsze jest nowy dzień, aby zacząć jeszcze raz. Tego wszystkiego nauczyli mnie ludzie, których los postawił mi na drodze. A nigdy bym ich nie spotkał, gdyby nie ta jedna decyzja. Gdyby nie chęć zrobienia czegoś niesamowitego dla ludzi. To była szansa, aby być bliżej nich, a ja ją wykorzystałem.
 
To samo może dotyczyć Ciebie. Dziś pewnie chowasz się za niewiarą w siebie. A doskonale wiesz, że potrafisz i jesteś juz gotowy. Możesz po prostu zacząć. Nie miej wielkich oczekiwań – miej wielkie marzenia i cele. Wtedy te oczekiwania Tobą nie zawładną. Będziesz mógł cierpliwie realizować swój plan, aby stał się on z czasem wiekim dzięki małym wielkim przedsięwzięciom.
 
Ile może być prób? Tyle ile chcesz. Ważne jest to, że jeśli robisz to dla innych, to żaden upadek nie będzie porażką. Będzie kolejnym powodem, aby spróbować jeszcze raz. tylko trochę inaczej. Jednak zawsze ktoś zyska. Nawet jeśli nie widzi tego w tym momencie, to zobaczy to po latach. A jak nie? To Ty dostrzeżesz zmianę, którą przeszedł. A Ty w wielu przypadkach będziesz tego początkiem. Ktoś się czegoś nauczy, kogoś pozna, a być może odważy się na więcej. Tak samo, jak Ty dziś.
 
🔝________________________________________________
Pamiętaj, że 365 DOBRYCH DNI jest projektem nowej książki. Możesz stać się jej częścią komentując, wyrażając swoje opinie lub opowiadając swoje historie. 😁 Szczególnie mile widziane ♥️
Dziękuję
Krzysztof Liegmann
#365dobrychdni