Dzień 126 z 365 DOBRYCH DNI!

Jak zyskać życie? Trzeba je najpierw stracić. Czasami trzeba po prostu zapaść się bardzo, aby dostrzec, jak wiele szczęścia i radości mieliśmy w życiu. A to, co mamy teraz jest jedynie wynikiem ślepoty ludzkiej.

Co z tego, że masz problemy. Zły nastrój nie pomoże Ci ich rozwiązać. Przygnębienie jest oznaką rezygnacji z chęci rozwiązania tego, co przy odrobinie dobrego nastawienia można zrealizować zdecydowanie szybciej.

Co z tego, że masz problemy w związku. Awantury i wzajemne pretensje z pewnością nie pomogą w poszukiwaniu wspólnego języka. A tylko rozmawiając można poszukiwać drogi do kompromisu i zakończenia sporów.

Co z tego, że ktoś “coś” o Tobie powiedział. Na świecie żyje prawie 8 miliardów ludzi, a Ty przejmujesz się opinią jednej osoby. Skup się lepiej na tym, co dla Ciebie ważne, aby docenili to Ci, których zdanie może mieć dla Ciebie faktyczne znaczenie.

Co z tego, że dziś masz zły humor. Nie miałeś takiego wczoraj i pewnie nie będziesz miał jutro. To jaki jest sens zatruwać sobie tym życie. A przy okazji jeszcze ludzi wokół. Nie są temu winni. Szczególnie, że sam nie raz miałeś okazję trafić na taką samą osobę, jak Ty w tym momencie. I nie było ciekawie.

Co z tego, że zupa była za słona. A Ty zawsze wszystko robisz najlepiej. Oczywiście. Popatrz czasami na siebie zanim ocenisz drugiego człowieka. Nie ma nic miłego w ciągłym atakowaniu i krytykowaniu innych ludzi. Szczególnie, gdy są to bliscy, którzy robią wszystko, aby sprawić Ci przyjemność. I z pewnością, najlepiej jak potrafią.

Co z tego, że dziś jeszcze “tego” nie masz, co mają inni. Oni pewnie myślą o Tobie to samo. Ty widzisz ich majątek, a oni widzą to, że masz rodzinę i przyjaciół. To, co Tobie wydaje się mało wartościowe w Twoim życiu, dla innych będzie to wielkim pragnieniem. Czasami chcemy czegoś, co inni z chęcią oddaliby nam na wymianę.

Co z tego, że nie wszyscy Ciebie lubią. Ty też nie wszystkich lubisz. I to wcale nie czyni Ciebie złym człowiekiem. Nie trzeba być lubianym przez wszystkich i wszystkich lubić. To nawet nie możliwe. Tak bardzo się różnimy. Weź sobie pomyśl logicznie, co byłoby dziś, gdyby wszyscy na świecie Ciebie polubili. Nie miałbyś zupełnie czasu na swoje życie. Uciekłbyś szybko.

Co z tego, że życie Ciebie nie rozpieszcza. I pewnie nie będzie. Ilość trudności wzrasta wraz z powiększanym majątkiem i świadomością. Im więcej wiesz i bardziej się rozwijasz tym więcej dostrzegasz możliwości, które masz szansę rozwiązać i wprowadzić w swoim życiu.

Co z tego, że dziś nie zdążyłeś na ulubiony serial. Z pewnością życie miało powód, aby odciągnąć Cię od tego. Miałeś zająć się czymś o wiele ważniejszym i istotniejszym. Doceń to i podziękuj. To być może uchroniło Ciebie przed czymś jeszcze bardziej skomplikowanym niż luka w sezonie.

Co z tego, że…

Tak nie wiele trzeba, aby zacząć inaczej patrzeć na życie. Wtedy wiele spraw wygląda zupełnie inaczej. Czasami dostarczają nam wiele nowych bodźców, aby odkrywać coś zupełnie nam nie znanego. Co z tego, że nie wszystko jeszcze wiesz. Gdybyś wiedział, to jaki byłby sens poszukiwać i odkrywać swoje życie.

🔝________________________________________________
Pamiętaj, że 365 DOBRYCH DNI jest projektem nowej książki. Możesz stać się jej częścią komentując, wyrażając swoje opinie lub opowiadając swoje historie. 😁 Szczególnie mile widziane ♥
Dziękuję
Krzysztof Liegmann
#365dobrychdni