Dzień 131 z 365 DOBRYCH DNI!
 
Mówią, że kotka też można zagłaskać. I coś w tym jest, bo z ludźmi jest dokładnie tak samo. Szczególnie tymi, co lubią głaskać. A pisząc wprost chcą zrobić innym dobrze za wszelką cenę.
 
Oczywiście pomaganie innym, wspieranie ich i sprawienie im przyjemności, to fantastyczna sprawa. Szczególnie, gdy na to zasługują i ma to dla nich znaczenie. Wtedy z odpowiednią dozą można dostarczać ciekawych sytuacji i chwil swoim bliskim, znajomym lub zupełnie obcym ludziom.
 
Bywa, że niektórzy czują się rozczarowani, że ktoś nie docenił ich wkładu i zaangażowania. Nie dostrzegł, jak bardzo się starali i chcieli tak dobrze. To bardzo trudne uczucie, które pewnie każdy przeżył. Jednak ono bierze się przede wszystkim z oczekiwania na wdzięczność od drugiej osoby. Nie ma tym wtedy faktycznego darowania, które nie wymaga potwierdzenia, że ktoś ich za to bardziej lubi czy kocha.
 
Jest też grupa ludzi, którzy nauczyli się czerpać dla siebie korzyści wynikające z pewnego rodzaju uzależnienia darczyńcy. Niektórzy nazywają ich wprost “pasożytami”. Uwielbiają żyrować na swojej ofierze, która bardzo często spragniona akceptacji i miłości zrobi wszystko, aby zadowolić niekończące się zachcianki i oczekiwania. Jednak nigdy takiej osoby nie można zadowolić. Dla niej jest to po prostu wygodne życie.
 
Spotkałeś pewnie na swojej drodze osoby, które cokolwiek byś nie zrobił, to i tak nie będą zadowolone. Nie cieszy ich fakt, że bardzo często musiałeś poświęcić bardzo wiele, aby zrobić coś dobrego. Mówi się, że “widzą czubek własnego nos”.
 
Nie wiem czy jest jakiś genialny sposób, który mógłby rozwiązywać tego typu sytuacje. Wiem jednak, że będzie ich w życiu każdego bardzo wiele. i wielu ludzi będzie to bardzo mocno przeżywała.
 
Ze mną było bardzo podobnie, ale dziś jest zupełnie inaczej. Zrozumiałem, że są takie zachowania.
Czasami też mają na mnie wpływ, ale w większości przypadków sam po prostu nic nie oczekuje. To chyba najlepszy sposób. Myślę, że ważne jest również to, aby nie brać tego do siebie. Szczególnie, gdy dotyczy to obcych Ci osób. A gdy czujesz, że to naprawdę nie ma sensu, to po prostu odpuść.
 
Jeśli czujesz, że pękniesz jeśli komuś nie pomożesz lub nie zrobisz czegoś dobrego, to zawsze masz ponad 7 miliardów ludzi na całym świecie. I uwierz mi od 30 procent z nich zawsze otrzymasz najszczerszą wdzięczność. Na pomagasz się dowoli ile tylko będziesz chciał.
 
Naucz się, że warto kierować energię tam, gdzie będzie dobrze wykorzystana. Gdzie otworzysz dzięki niej wiele serc, aby miały możliwość poczuć Twoje troskliwe serce. Myślę, że wówczas obawa i lęk przestaną zaprzątać Ci głowę. A być może odkryjesz w sobie nowe powołanie. Jest też szansa, że wzrośnie Twoje poczucie własnej wartości.
 
🔝________________________________________________
Pamiętaj, że 365 DOBRYCH DNI jest projektem nowej książki. Możesz stać się jej częścią komentując, wyrażając swoje opinie lub opowiadając swoje historie. 😁 Szczególnie mile widziane ♥️
Dziękuję
Krzysztof Liegmann
#365dobrychdni