Dzień 160 z 365 DOBRYCH DNI!
 
To smutne, że ludzie zapomnieli, ale świat nadal pamięta. Ludzie tak szybko doznali amnezji, choć wszystko wciąż blisko. Udają, że to było i nie wróci. Nie ma miejsca na miłość, bo po co. Zjednoczymy się znów, gdy będzie być może za późno.
 
Świat pamięta, że dziś żyjemy w dobrych czasach. Są one wynikiem przeszłych dni, które wpisały się w historię całego świata. Czujemy dziś wolność i możliwości, ale jakbyśmy mieli to na wieczność.
 
Świat pamięta, ale ludzie zapomnieli, że ostatnie stulecie to zupełnie niedawno. Są wśród nas ci, którzy noszą w sercach to, co dla nas tylko pisane na kartach historii. Niby rozumiemy, ale uznajemy za zakończone. Czy słusznie?
 
Świat pamięta, bo to było dziś na świecie. To jednak, gdzieś daleko, a nie tu, więc to zło nas nie dotyczy. Czy napewno? Kiedyś my, a teraz oni przeżywają ten sam ból, który wygląda tak, jakby wszyscy zapomnieli dokąd prowadzi.
 
Świat pamięta, a jednak łez już nie ma. Wspólnego czuwania już nie ma. Nikt już słów nie pamięta, które umknęły w codziennych sprawach bez miłości. Uczył nas wszystkich miłości, która zbierała miliony, a dziś tysiące pod pewnym oknem w Krakowie.
 
Świat pamięta, słowa “nigdy więcej”, gdy padły budynki. A jednak szybko znów historia zatoczyła krąg. Wszystko w imię pozornego bezpieczeństwa, ale poświęcając znów niewinnych ludzi. Gdzie więc jest kres?
 
Świat pamięta, że miłość zawsze zwycięży. Jednak pokus tak wiele, że ta miłość zawsze może poczekać. Być może wystarczy jej substytut, aby żyć szczęście. To skąd tak wiele nieszczęścia?
 
Świat pamięta, ale…
 
Tak wiele zapomnienia w ludzkich sercach, które chcą tylko spokojnej przyszłości. Jednak nie ma jej bez pamięci o przeszłości. Wszystko wraca, jak cykl, gdy zanika miłość i wiara. Ucisk i nienawiść wracają z chwilą, gdy wygrana prawda i miłość tracą znów na wartości. Czujność ludzi zasłania materialność i chciwość każdego dnia.
 
Czy przypadkiem nie jesteśmy właśnie w przededniu powtórki? Tak bardzo dziś brakuję ludziom dziś prawdy, miłości i wiary. Zalepieni uważają, że to ich nie dotyczy. Tymczasem po cichu tryumfuje ponownie zło, które już nie raz zabrało wszystko ludziom, którzy kochali ponad wszystko.
 
Może świat już nie pamięta…
 
🔝________________________________________________
Pamiętaj, że 365 DOBRYCH DNI jest projektem nowej książki. Możesz stać się jej częścią komentując, wyrażając swoje opinie lub opowiadając swoje historie. 😁 Szczególnie mile widziane ♥️
Dziękuję
Krzysztof Liegmann
#365dobrychdni