Dzień 162 z 365 DOBRYCH DNI!
 
Magia mówi o prostocie. Dostrzeganiu tego, czego inni nie chcą już widzieć. Mówieniu o tym, co oczywiste, a dla innych absurdalne. W tak zawiłym świecie prawda wydaje się kłamstwem. Skomplikowano życie, abyś musiał wierzyć w świat, którego nie ma, a którego pragniesz, aby być szczęśliwym, choć to szczęście już masz.
 
Takie to zagmatwane, jak poprzednie zdanie. Może jeszcze bardziej. Do tego powielasz ten system komplikowania i mieszkania, aby utrudnić sobie życie jeszcze bardziej. Sam tworzysz niezliczone schematy manipulacji dla osiągnięcia własnych potrzeb i szczęścia. A jednocześnie uczestniczysz w globalnej grze, w której większość chce przechytrzyć Ciebie, tak jak Ty ich.
 
Tak, Ty tego nie robisz, nie chcesz lub nie masz świadomości. Tak to ostatnie. Nie możesz wiedzieć, że jesteś w grze, bo nie byłoby gry. A im bardziej dorosły próbujesz być, tym jeszcze bardziej komplikujesz sobie świat, w którym jesteś odpowiednio przygotowany do pełnienia swojej roli.
 
Nic się nie zmieni dopóki nie dostrzeżesz tego fenomenu. A można to zrobić zatrzymując się w tym pędzącym świecie. Spoglądając na niego w zwolnionym tempie, aby niczego nie przegapić. To na szczęście dla niektórych nie jest takie proste. Dlatego ta gra trwa i wchodzi na coraz wyższe poziomy.
 
Świat jest prosty, bo rządzi się prostymi prawami. Nie możesz jednak tego wiedzieć, bo wyszedłbyś z tego systemu szybciej niż pozwalają na to zasady przygotowane w tej grze. I choć wiem, że brzmi to śmiesznie, to przekonujesz się o tym sam, że jest inaczej z chwilą, gdy w Twoim życiu następuje przebudzenie.
 
To niesamowite, gdy przyglądasz się ludziom i sytuacjom, które wydają się tak skomplikowane, bo komplikują je dla niepoznaki. A jednak widzisz w tym sedno, w którym oni sami się już pogubili.
 
Pracując z ludźmi dostrzegłem, że upraszczanie ich życia pozwala im osiągać niesamowite rezultaty. I choć trudno początkowo zobaczyć im ten świat w zupełnie innej perspektywie, to z czasem go widzą. Inni uciekają, bo trudno jest im przedrzeć się przez własne przekonania i narzucone postrzeganie świata. Trzeba szanować decyzje i wybory ludzi, którzy zawsze wybierają najlepszą dla siebie drogę.
 
🔝________________________________________________
Pamiętaj, że 365 DOBRYCH DNI jest projektem nowej książki. Możesz stać się jej częścią komentując, wyrażając swoje opinie lub opowiadając swoje historie. 😁 Szczególnie mile widziane ♥️
Dziękuję
Krzysztof Liegmann
#365dobrychdni