Dzień 163 z 365 DOBRYCH DNI!
 
Nie mogę wciąż zrozumieć skąd w ludziach tyle zła. Szczególnie tych, którzy czynią je pod pozorem dobra. Kamuflują swe rządze i nienawiść za płaszczem przyjaźni i miłości. Do swej walki o władzę wykorzystają wszystko, aby zniszczyć to, co dobre, bo to dobro im zagraża.
 
Nie jestem bez grzechu. Nigdy nie byłem. Popełniałem wiele błędów, które z trudem znosiłem. Wiele z nich pochodziła z obrony, a nie walki. Z opierania się złu, niż jego szerzeniu. Nie z niszczenia, a tworzenia. Nie z manipulacji, a łączenia. Nie czarnej magii, a światłu miłości.
 
I choć ogarnia mnie złość, to wiem, że dobro zawsze ma ostatnie słowo. Niezależnie o tego, jak bardzo dziś probuje tryumfować zło, to choćby uciskana, miłość nigdy nie ustaje. Szczególnie gdy silna jest z powodu prawdy, misji i pasji do czynienia dobra. A to domena silnych, a nie słabych ludzi, którzy próbują wygrywać tym, co im pozostało.
 
Kiedy w moim biurze we Wrocławiu wisiały słowa, które wciąż noszę w swoim notesie. Nie znam ich autora, ale w wielu sytuacjach pomogły mi w spokoju współczuć i zrozumieć tych, którzy nie znają siły miłości. Muszą używać siły, aby uzyskać jej pozory.
 
Oto te słowa:
 
Ludzie są nierozsądni, nielogiczni i zajęci sobą,
KOCHAJ ICH MIMO TO.
 
Jeśli uczynisz coś dobrego, zarzucą ci egoizm i ukryte intencje,
CZYŃ DOBRO MIMO TO.
 
Jeśli ci się coś uda, zyskasz fałszywych przyjaciół i prawdziwych wrogów,
STARAJ SIĘ MIMO TO.
 
Dobro, które czynisz, jutro zostanie zapomniane,
CZYŃ DOBRO MIMO TO.
 
Uczciwość i otwartość wystawią cię na ciosy,
BĄDŹ MIMO TO UCZCIWY I OTWARTY.
 
To, co zbudowałeś wysiłkiem wielu lat, może przez jedną noc lec w gruzach,
BUDUJ MIMO TO.
 
Twoja pomoc jest naprawdę potrzebna, ale kiedy będziesz pomagał ludziom, oni mogą cię zaatakować,
POMAGAJ IM MIMO TO.
 
Daj światu z siebie wszystko, a wybiją ci zęby,
MIMO TO DAJ ŚWIATU Z SIEBIE WSZYSTKO.
 
Przekonałem się o każdym z tych zdań nie jeden raz, ale będę BUDOWAŁ MIMO TO. Stare i wytrwale będę trwał słowem i działaniem. A każda próba, choćby najbardziej bolesna, wzmaga mą chęć, aby CZYNIĆ DOBRO MIMO TO.
 
🔝________________________________________________
Pamiętaj, że 365 DOBRYCH DNI jest projektem nowej książki. Możesz stać się jej częścią komentując, wyrażając swoje opinie lub opowiadając swoje historie. 😁 Szczególnie mile widziane ♥️
Dziękuję
Krzysztof Liegmann
#365dobrychdni