Dzień 204 z 365 DOBRYCH DNI!
 
Niezapiane jeszcze życie, jak puste strony notatnika – jest czyste.
 
Wszystko, co planujemy, jest jedynie zapiskiem na marginesie. Część z tego, to realny wizje, ale trafią na kartki notatnika w chwili, gdy będą już przeszłością. Zapisane, gdy miną.
 
To, co dzieje się w tym momencie było jedynie obietnicą, którą ja złożyłem przed sobą. Stało się faktem, bo siedzę teraz i klikam w klawisze. W mej głowie pojawiają się myśli, a w sercu emocje. To tworzone jest teraz, ale każde zapisane zdanie stało się już przeszłością. Choć dla Ciebie to pewnie teraźniejszość, bo czytasz to właśnie w tym momencie. Mój wszechświat w tym momencie jest dalej niż Twój, ale tylko w tym właśnie wyrazie.
 
Mogłeś być zupełnie gdzieś indziej, a jednak ten rozdział zatrzymał Ciebie na chwilę. Zmieniłeś zatem bieg historii, ale czy wiesz, co powstrzymałeś? Co zapoczątkowałeś? A może zupełnie nic się nie wydarzy? Zmieniłeś jedynie zasuwę na zwrotnicy, aby wybrać coś zupełnie innego niż planowałeś. Pranie, prasowanie, a może przerwa w ciekawym filmie. Ktoś o coś pyta, albo dziecko prosi o coś do jedzenia. Być może masz dobry nastrój. A może chce Ci się ryczeć. Ja tego nie wiem.
 
Zapisujesz wszystko, choć faktycznie pewnie tego nie robisz fizycznie. Teraz.
 
Wielu próbuje na siłę przewidzieć zakończenie swojej baśni, ale to w rzeczywistości niemożliwe. Idą zatem do wróżki, aby powiedziała im wszystko. Jednak i ona nie wie, co dokładnie powiedzieć. Nie zna Twoich decyzji. Nie wie, co zrobisz. A możesz zrobić wszystko. Na nic nie jesteś skazany. To tylko czyste karty.
 
Nie widać tam gotowych zdań, ani fraz. Takich z kropkami do wypełnienia. To nie ustawka, która ma wynikać z tego, co było. Ma być tym, czym Ty to uczynisz. I ciągle to robisz. Skąd to wiem? Bo każdy to robi.
 
Ludzie biednieją, bo tak wybierają i tak żyją.
Ludzie tyją, bo tak wybierają i tak żyją.
Ludzie nie kochają, bo tak wybierają i tak żyją.
Ludzie są szczęśliwi, bo tak wybierają i tak żyją.
Ludzie walczą, bo tak wybierają i tak żyją.
Ludzie żyją, bo tak wybierają i tak żyją.
 
Ale jak każda historia, wszystko musi mieć swój koniec, aby mogło mieć nowy początek. Aby zacząć nowy rozdział, trzeba zakończyć poprzedni. I tylko Ty możesz to uczynić. Nawet jeśli pojawią się przeciwności, to Twoja decyzja co z nimi zrobisz. I nie zamykaj notatnika, tylko dlatego, że rozdział wydawać się może smutny. Czasami musi taki być, aby kolejny nabrał akcji i emocji. To życie.
 
A jaki będzie kolejny rozdział…
 
🔝________________________________________________
Pamiętaj, że 365 DOBRYCH DNI jest projektem nowej książki. Możesz stać się jej częścią komentując, wyrażając swoje opinie lub opowiadając swoje historie. 😁 Szczególnie mile widziane ♥️
Dziękuję
Krzysztof Liegmann
#365dobrychdni