Dzień 210 z 365 DOBRYCH DNI!
 
Życie, to sztuka. Jest nim wielu bohaterów, a akcja ciagle się zmienia. I choćbyśmy zawsze mieli być sobą, to dlaczego nie grać czasami, jakiejś roli. Można przecież pozostać sobą, a przy tym dobrze się bawić.
 
Wielu ludzi myśli, że “być sobą” to nuda i pozbawiony radości obraz życia. Kompletnie się z tym nie zgadzam, ale to przecież tylko moje zdanie. Jednak wiem, że w tym byciu sobą ważne jest również, aby doskonalić wcielanie się w postaci, które bawią nas doskonale. Te, którymi nie raz chcieliśmy być.
 
Gdy leci Twój ulubiony utwór, to kto Ci broni zamknąć oczy i wyobrażać sobie, że jesteś Michaelem Jacksonem na największej scenie świata. Gdy widzisz scenę z najpiękniejszego romansu, to przecież możesz możesz być tą, którą on tak kocha ponad życie. Możesz też być najlepszym rycerzem Króla Artura w zabawach ze swoim synem.
 
Tak samo, jak aktor na scenie możesz poczuć się na chwilę kimś innym, aby zrozumieć emocje i naturę postaci, którą nigdy nie byłeś. Doświadczyć wszystkiego, co wiąże się z życiem tych, których przyjdzie Ci grać. Czasami będziesz musiał zachować kamienną twarz, aby nie pokazać strachu. Będą też powody, aby ukryć łzy i być siłą dla ludzi, których będziesz prowadził do zwycięstwa.
 
A innym razem, gdy zagra ta melodia, to staniesz na środku ulicy i zatańczysz w rytm “Super Trouper”. Nawet na weselu zapomnisz na chwilę o tym, co próbowałeś wykreować, bo będziesz się bawił tak dobrze, jak życzyli sobie tego państwo młodzi. Będziesz też naśladował głosy postaci z bajek, gdy Twoje dziecko po raz setny będzie chciało posłuchać ulubionej bajki na dobranoc.
 
Będziesz tym i tamtym, a w środku pozostaniesz tym, którego odkryłeś, aby mieć pewność, że to Ty. Zyskałeś bowiem dystans do siebie i świata, bo przecież to wspaniałe życie bohatera wielu akcji. Dostarcza je wszystkie los, aby każdy mógł poczuć i zrozumieć istotę swojego życia. Szczególnie, gdy widzi tą misję zdobywania i odkrywania życia póki się w nim jest.
 
Baw się życiem i kreuj je, dowolnie odgrywając tak wiele ról. Pozwól sobie na te wszystkie szaleństwa, aby być. Nigdy jednak nie zapominaj kim jesteś i dlaczego tu jesteś. Nie zatrać się w zgubnej ułudzie świata, który obiecuje za wiele. Nie wierz zatem w świat kreowany przez innych, bo to pułapka, która grozi tym, którzy zagubili swoją drogę.
 
Ty jesteś. Reszta bywa.
 
🔝________________________________________________
Pamiętaj, że 365 DOBRYCH DNI jest projektem nowej książki. Możesz stać się jej częścią komentując, wyrażając swoje opinie lub opowiadając swoje historie. 😁 Szczególnie mile widziane ♥️
Dziękuję
Krzysztof Liegmann
#365dobrychdni