Dzień 254 z 365 DOBRYCH DNI!

Zbyt często ludzie mówią o innych. Poświęcają temu wiele swojego czasu. Widzą w nich coś co ich drażni, ale też pociąga lub ekscytuje. Czasami nawet chcieliby być tą osobą lub upodobnić się do niej swoim zachowaniem, sposobem ubierania, a nawet popularnością.
Wielu z nich zapomina jednak, że najwięcej mogą zobaczyć u osoby, którą widzą każdego dnia w lustrze. Jednak te odbicie najczęściej jest krytykowane. Często brakuje wręcz zgody na połączenie tego widoku z wewnętrznym odczuwaniem samego siebie. Jakby jedno i drugie nie miało nic ze sobą wspólnego. Pewnie dlatego u wielu osób nigdy nie kończą się złośliwości wobec siebie.

Nie wiem czy wiesz, ale to nie ma najmniejszego sensu. To jesteś Ty. Ten wewnątrz i ten na zewnątrz. Niezależnie od tego, jak bardzo go obrazisz i wytkniesz mu wszystkie niedoskonałości, to nie wiele to zmieni. Możesz zakryć w domu wszelkie lustra, ale to rozwiązanie będzie jedynie przypominało o tym, jak bardzo nienawidzisz tego, jak wyglądasz.
To nie jest sprawa jednostkowa. Dotyczy ona prawie każdego, a mimo to wciąż jest tematem tabu. Nie wielu chce o tym rozmawiać, a tym bardziej przyznać się przed kimś, że jest nie taki, jak powinien być. Często na siłę próbuje kamuflować to i tamto, jakby miało to, coś zmienić. Coś tam schowa lub uwydatni, ale czy na pewno to jest koniecznie?

Ci niedoskonali, są doskonali dla innych. Dokładnie tak. Ktoś patrzy na Ciebie i myśli o Twoich zaletach. Szkoda, że nie zdobywa się na odwagę, aby Ci to powiedzieć. Zresztą i tak być w to nie uwierzył. Ktoś chudy patrzy na kogoś grubszego i marzy o tym, żeby przytyć. I odwrotnie. Ktoś łysiejący patrzy na kogoś z piękną fryzurą i zrobiłby wszystko, aby mieć takie same. Gdy w tym czasie, ktoś kto lubi mieć łysą głowę narzeka, że ciagle musi się golić. Może to dotyczyć samochodów, mieszkań, rodzin, partnerów, firm, podróży lub wszystkiego innego.

Oczywiście są sytuacje losowe, które pewnie wymagałyby cudu, aby dokonać zmian. Jednak większość z ludzi jest taka, jaka jest. Trzeba przyjrzeć się samemu sobie obiektywnym okiem. Niech to będzie idealne rola eksperta, który doradza osobiste lustra. Tak jak doradzamy wszystkim innym bez oporu mówiąc, co powinni, a czego nie powinni. Trzeba to zrobić wobec siebie.

Zacząć od akceptacji stanu, w jakim jesteśmy fizycznie, psychicznie i duchowo. Nie tylko fizyczność wpływa na fizyczność. Pozostałe dwa elementy też. Wszystkie razem tworzą całość. Nie da się zaakceptować swojego wyglądu bez wewnętrznej pracy nad postrzeganiem piękna, którym jesteśmy. Dlatego tak ważne jest to, aby zrozumieć, że to, co się nam nie podoba, jest też wynikiem wszystkiego co dzieje się w głębi nas.

Gdy uda się ten stan faktyczny dostrzec, można rozpocząć budowanie zmiany, która doprowadzi do równowagi między oczekiwaniami, a tym co jest. Ułatwi to pracę nad fizycznością, dietą, sportem i ubiorem. Dzięki temu odbywać się będzie przemiana, którą dostrzeżesz nie tylko Ty. Pewnie wielu zaskoczysz, bo dla tych ludzi miałeś już to „coś”. Jednak Twoja zmiana nie jest dla nich a dla Ciebie.

Najważniejsze jednak co powinieneś zrobić, to poświęcić sobie więcej czasu niż dajesz go innym. Nie oznacza to, że nie będziesz już o kimś rozmawiać. Zmieni się jednak sposób, w jaki o kimś mówisz. Nie będą to już uszczypliwości, a miłe słowa zachwytu. Nie będzie to zazdrość, a sposób na zwrócenie uwagi na coś, co może uatrakcyjnić i Ciebie.

Najlepiej jak możesz zdefiniuj kim chcesz się stać. Jak chcesz wyglądać, ubierać się lub poruszać? Oczywiście na bazie tego co masz do dyspozycji i z czym będziesz pracować. Szukaj sposobu, jak zrobić najlepszą wersję samego siebie. Korzystając z narzędzi i rzeczy, którymi możesz się posłużyć.

Możesz też machnąć na to ręką i być sobie kim tylko chcesz. Wyglądać i ubierać się, jak Ci wygodnie. Jeśli czujesz się dobrze tak jak jest, to najwspanialsze uczucie, jakie można w sobie mieć. To pomaga szczególnie, gdy pojawiają się nieprzychylne komentarze. Nie mają one wtedy żadnego znaczenia, bo najważniejsze w tym wszystkim, to być po prostu sobą.

🔝________________________________________________
Pamiętaj, że 365 DOBRYCH DNI jest projektem nowej książki. Możesz stać się jej częścią komentując, wyrażając swoje opinie lub opowiadając swoje historie. 😁 Szczególnie mile widziane ♥️
Dziękuję
Krzysztof Liegmann
#365dobrychdni