Ktoś właśnie robi to, na co Tobie brało odwagi. Ktoś realizuje Twoje marzenie, bo pokochał je bardziej niż Ty. Ktoś sięga po sukces, bo nie odpuścił, jak Ty. Ktoś działa, a więc Ty mu nie przeszkadzaj.

Tak. Ludzie szokują swoimi sukcesami i wyczynami. Osiągają ponadprzeciętne wyniki w sporcie, biznesie i poznaniu swoich własnych możliwości. Tymczasem ktoś inny nie może się z tym pogodzić, dlatego za wszelką cenę próbuje mu przeszkodzić. Stawia sobie więc za cel dyskredytację i negowanie. To oznaka własnej słabości.

Najważniejsze jednak pozostaje to, gdy sami potrafimy szokować świat. Ten najbliższy, ale również ten, którego nigdy nie poznamy. Nich nasza pasja przetrwa nasze przekonanie o sile własnego talentu. To jest możliwe tylko wtedy, gdy przestaniemy zadowalać innych na siłę, a staniemy się wulkanem potencjału, który czeka na eksplozję.

Wszystko czego potrzebujesz już masz w sobie. Sięgnij po to. Przestań wreszcie mieć przekonanie, że świat zewnętrzny jest lekarstwem na słabości Twojego “ja”. Przekraczanie progu nadziei zachodzi na poziomie odwagi wynikającej z niezwykłej miłości do samego siebie i swojego życia. Nie ma większej determinującej energii niż ta, która pochodzi z początków ludzkiego istnienia.

Siła przetrwania. Siła tworzenia. Sila rozwoju. One wszystkie są podstawą wielu pragnień, które pchają nas do czynienia dobra i zła w imię tego, co stało się naszym celem. Te zło wychodzi z człowieka słabego, który manipulacją i podstępem próbuje osiągnąć coś, co kompletnie mu się nie należy. Taka siła nigdy nie przetrwa. Zginie przy pierwszym kontakcie z prawdą.

Gdy człowiek czyni wielkie rzeczy, to jedyne co możemy zrobić, to wspierać jego działania. Pozwolić przełamywać mu jego własne bariery, aby zyskał jeszcze większe przekonanie o swojej wartości. Dzięki tej pewności wzbudza w sobie nadzieję na osiągnięcie wszystkiego, co upatrzył sobie jako cel. I jeśli jest z tym spójny i połączony, to pragnie spełniania.

Wszystko, co robisz, musi być miłością dla Ciebie. Musisz mieć odwagę przed innymi, aby szokować wrażliwością i oddaniem za słuszność swojej sprawy. Nigdy nie przestawaj udowadniać sobie, że masz w sobie więcej siły niż myślałeś do tej pory. Wzbudzaj w sobie przekonanie, że skoro inni tego dokonali, to również Ty jesteś do tego odpowiednio przygotowany.

Nie tylko Ty możesz patrzeć na innych z zachwytem. Pozwól tez innym patrzeć na Ciebie z podziwem i nadzieją, że i oni dokonają tego, co dla Ciebie proste, a dla nich w tym momencie nieosiagalne. Jesteś elementem domina, którego klocki muszą popchnąć kolejne. Nie zatrzymuj tej potężnej energii inspiracji i motywacji.

🔝________________________________________________
Pamiętaj, że 365 DOBRYCH DNI jest projektem nowej książki. Możesz stać się jej częścią komentując, wyrażając swoje opinie lub opowiadając swoje historie. 😁
Szczególnie mile widziane ♥️
Dziękuję
Krzysztof Liegmann
#365dobrychdni