W życiu nauczyłem się bardzo wielu rzeczy. Pewnie dlatego, że chciałem więcej i lepiej. Na wiele nie mogłem sobie pozwolić, a czułem potrzebę realizowania swoich celów i marzeń. Wiedziałem, że nie było mnie stać, aby zapłacić ludziom za wykonanie części ważnych dla mnie spraw. Musiałem znaleźć rozwiązanie, aby nigdy nic mnie nie ograniczało.

To rozwiązanie przyszło samo. Inni ludzie pytali mnie o to, czy potrafię coś zrobić lub znam kogoś kto może zrealizować za nich część projektu. Zrozumiałem wtedy, że najlepsze co mogę zrobić, to mówić, że potrafię coś zrobić. Oczywiście jeśli leżało to w granicach moich możliwości. Wcześniej zawsze mówiłem „nie potrafię”.

Zamiast tego zacząłem uczyć się tych wszystkich rzeczy. A później robiłem wszystko, aby zrobić to najlepiej, jak potrafię. Tak zdobywałem coraz więcej umiejętności, którym poświęcałem odpowiednią ilość czasu. Wiedziałem, że z jakiegoś powodu one do mnie trafiają. Rozumiałem już wtedy, że skoro to do mnie przychodzi, to będę używał tego również w przyszłości.

Tak zajmowałem się organizacją spotkań w szkołach, a także działalnością wielu organizacji społecznych i rozrywkowych. To przeniosło się również na pracę w korporacjach. Z czasem okazało się, że zdobyłem umiejętności potrzebne do stworzenia Architektów Umysłu. Pracowałem też w gazetach, gdzie zajmowałem się sprzedażą i produkcją reklam. Sprzedaż stała się częścią mojej pracy w wielu firmach. Nauka programów graficznych spowodowała, że do dziś potrafię wykonywać wszelkie grafiki samodzielnie.

Był też czas, gdy przyszło pracować mi nad stronami internetowymi. Wiedziałem, że sprzedaż tych rozwiązań to za mało. Wtedy zwróciłem się do swojego szefa, aby pozwolił mi również robić strony dla klientów. Miałem już doświadczenie zdobyte przy tworzeniu oficjalnej polskiej strony Whitney Houston. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Zrozumiałem wtedy skąd pomysł w mojej głowie, aby robić portal dla gwiazdy. To było niezwykłe przeżycie, ale drugim dnem tego była umiejętność kodowania stron. I tak zacząłem profesjonalnie robić serwisy. Do dziś korzystam z tego, aby tworzyć strony dla siebie i swoich klientów.

Praca w gazetach miała jeszcze jeden prezent dla mojej kariery. Wiedziałem, że potrafię pisać, ale nie wiedziałem, że tak dobrze. Z czasem zostałem również dziennikarzem. Wiele moich tekstów trafiało do lokalnych tygodników, a także ich okładki. Korektorzy nauczyli mnie słuchać samego siebie, a przede wszystkim odpowiednio budować historie. A efekt tych wielu żmudnych lat widzisz dziś. To kolejny rozdział, kolejnej już książki. I wiesz co? Ja to po prostu kocham.

Los tak chciał, że trafiłem do ubezpieczeń. Dla wielu ludzi jest to najgorsza praca na świecie. Dla mnie jedna z najlepszych jakie mogłem wykonywać w swojej karierze korporacyjnej. To właśnie tam trafiłem na pierwsze szkolenia, ale i ja zacząłem uczyć ludzi. Zdobyłem doświadczenie menadżerskie. Najważniejsze jest to, że mogłem pracować tak blisko ludzi. Z ich emocjami, potrzebami, troskami i sukcesami. Planować z nimi przyszłość i szukać rozwiązań. Te 10 lat pokazało mi, jak wspaniały jest ten zawód. Nauczył mnie, dlatego warto być tak blisko ludzi i ich serc. To stało się dla mnie niezwykle naturalne i kontynuuję to do dziś.

Takich rzeczy, których przyszło mi się nauczyć było całkiem sporo. Wszystkie one są moją wartością, niezależnie od tego, jak wtedy bardzo mnie irytowały. Kiedyś nie wszystko tak postrzegałem, choć widziałem w tym szanse dla siebie. Pewnie dlatego dziś wkładam we wszystko tak wiele serca w każdą wykonywaną pracę. Szczególnie tą w pracy bezpośredniej z klientem. Zarówno takim jak Ty, jak i biznesowym.

Okazuje się, że w tym wszystkim jest nie tylko prostota, ale też niezwykły sens życia. Im bardziej zaczynasz angażować się we wszystko co robisz, tym więcej otrzymujesz od życia. Tym więcej zaczynasz dostrzegać wartości w swoim życiu, a przede wszystkim dorobku. Dlatego też zawsze powtarzam, że wszystko czego potrzebujesz dziś masz już w sobie. Trzeba tylko to wziąć i odpowiednio wykorzystać.

Ja to robię, a Ty?

?________________________________________________
Pamiętaj, że 365 DOBRYCH DNI jest projektem nowej książki. Możesz stać się jej częścią komentując, wyrażając swoje opinie lub opowiadając swoje historie. ?
Szczególnie mile widziane ♥️
Dziękuję
Krzysztof Liegmann
#365dobrychdni