Dzień 38 z 365 DOBRYCH DNI!

WYBACZ!

Co powstrzymuje Ciebie przed tym aktem? Dlaczego wolisz cierpieć i żyć z zalewającym Ciebie jadem, zamiast odpuścić i wybaczyć? A może szukasz zemsty?

Ja dziś proszę Ciebie i wszystkich ludzi, których spotkałem w moim życiu o wybaczenie tego, co mogło prawić im przykrość. Najczęściej sytuacji, w których nie było moją intencją kogoś urazić, ani negatywnie wpłynąć na nasze relacje. Każdy z nas żyje już z dala od siebie, a być może żyjesz sytuacją, której dawno trzeba pozwolić odejść.

Wybaczam też wszystkim, którzy czują, że mnie skrzywdzili. Nie pamiętam już takich chwil. Nie ma ich, bo nauczyłem się wybaczać Ci w sercu w chwili, gdy pojawiła się ta trudna sytuacja. Nie ma we mnie złości, ani żalu. Moje życie idzie dalej i nie jest obarczone ludzkimi słabościami i niezrozumieniem.

Wybaczanie oczyszcza. Daje wolność. Poczucie akceptacji dla słabości każdego z nas. Te słowa Briana Tracy przeczytałem, jakiś czas temu “Wystaw akt ułaskawienia. Przebacz wszystkim, którzy kiedykolwiek cię skrzywdzili w jakikolwiek sposób. Przebaczenie jest idealnym aktem samolubnym. Ono uwolni cię od przeszłości”.

Nie mam żalu. Nie tkwię w przeszłości. Każdy poszedł swoją drogą. Inni dalej żyją goryczą, którą stworzyli. Ja nauczyłem się, że życie jest zbyt cenne i krótkie, aby rozpamiętywać i rozdrapywać rany. Cieszę się nowymi sytuacjami, spotkaniami i możliwościami. A niezakończone sprawy mogłyby mnie hamować.

Wybaczyłem też sobie wszystko. Dosłownie wszystko. Robię to za każdym razem, gdy moja decyzja mija się z oczekiwaniami. Wiem, że to była moja decyzja i czas podjąć inną. Czy słuszną? Zawsze mocno w to wierzę.

Nie potrzebuję w sercu ludzi i doświadczeń, które mogłyby osłabiać moją energię. Jestem wolny i tak się czuję. Wystarczą mi moje własne ograniczenia i przekonania, z którymi pracuję. Nie potrzebuję nikogo żali i pretensji, bo nie zrozumiał, jak cenię i kocham swoje życie.

WYBACZ!

Napisz list. Zadzwoń. Porozmawiaj. Uwolnij się. Te stare sprawy nie mają już znaczenia. Nauczysz się podążać drogą, która jest przed Tobą, a nie za Tobą. Masz tylko to jedno życie. Niech będzie Twoje. Po prostu uczyń ten akt łaski wobec wszystkich, którzy w swej słabości, próbują dotknąć Ciebie. Nie zrobią tego dopóki im na to nie pozwolisz wiedząc, że kochasz samego siebie na tyle mocno, aby te słowa nie dotarły do Twojego serca.

🔝________________________________________________
Pamiętaj, że 365 DOBRYCH DNI jest projektem nowej książki. Możesz stać się jej częścią komentując, wyrażając swoje opinie lub opowiadając swoje historie. 😁
Dziękuję
Krzysztof Liegmann
#365dobrychdni