Dzień 43 z 365 DOBRYCH DNI!
 
Narysuj linię czasu. Dziś ustaw jako zero. Z lewej strony na końcu napisz minut dwadzieścia. Na drugim końcu wpisz plus dwadzieścia. Te czterdzieści lat łączy coś niesamowitego. Nie wiem czy już to widzisz. Jeśli nie, to złóż kartkę na pół w miejscu gdzie jest zero, aby połączyły się te dwa końcowe punkty. A teraz to widzisz?
 
To, co robiłeś przez ostatnie 20 lat ma wpływ na to, co wydarzy się w najbliższym czasie. Tak wiem, to paraliżująca myśl. Szczególnie dla tych, którzy nie wiele robili w swoim życiu lub dopiero nie dawno zrozumieli, że nie było ono zbyt dobre. Siałeś przez ostatnie 20 lat, a przed Tobą zbiory. Czy będą obfite?
 
Z pewnością nic nie jest stracone. Te kartki możesz rozłożyć. Przyjrzyj się ponownie punktowi zero. To dziś. Możesz wszystko odmienić swoimi decyzjami i działaniami. Spojrzyj wstecz na wydarzenia sprzed lat. Zrozum i wyciągnij wnioski, ale zostaw tamten czas na zawsze. A najważniejsze, to podejmij decyzję, że za 20 lat nie będziesz niczego żałować.
 
Pewnie masz świadomość, że wszystko co było w przeszłości w Twoim życiu odbywało się bez większego planu. Jakieś większe wydarzenia mobilizowały Ciebie do ustalenia terminu, ale pozostałe były, jakby bez Twojego wpływu. Wiem, że dostrzegasz również fakt zmarnowania zbyt wiele czasu. I w wielu sytuacjach po prostu tego żałujesz.
 
Nie wiem czy ktoś Ci o tym powiedział, ale to już było. To odeszło i nic z tym nie zrobisz. Poza pogodzeniem się z tym. Wzdychnij sobie głęboko i przenieś wzrok w prawą stronę tej linii swojego życia. W miejscu, gdzie napisałeś “+20” wpisz również swój wiek za dwadzieścia lat. Tak. Ten dzień nadejdzie i stanie się Twoim “dziś”.
 
Pomyśl o sobie w tym czasie. I nie mam na myśli, jak bardzo się postarzejesz, bo tego nie wiadomo. Zwróć jednak uwagę na uczucie, które może się pojawić, gdy znów postawisz tam zero i spojrzysz wstecz. Czy chciałbyś, aby znów pojawiło się rozczarowanie i niedosyt? Wiem, że nie. Jestem przekonany, że ta wizja w ogóle Ciebie nie interesuje. Dlatego wpatrz się w ten odcinek pomiędzy “dziś”, a “+20”.
 
Widzisz to? Ja nie mogę. To 7300 niesamowitych dni, które możesz zaprojektować już dziś. Tak! Prawda, że to ekscytująca wizja? Tyle szans i możliwości, które możesz zaprojektować. Dwie dekady, a w nich po 10 lat. Każdy rok z dużymi zmianami budującymi wymarzoną przyszłość. Zaplanowanie podróży, zakupów, przygód, nowych biznesów, robienia rzeczy, na które dziś nie możesz sobie pozwolić.
 
Czy ktoś poza Tobą może odebrać Ci tą przyjemność napisania tam wszystkiego o czym tylko marzysz? Nawet jeśli obawiasz się rozczarowania, to jest to tylko emocja. Myślisz “co jeśli nie wyjdzie?”. To ja zadam Ci inne pytanie “a co jeśli wyjdzie?”. Co pomyślisz za 20 lat, gdy zrealizujesz 80 lub 100 procent tych wszystkich zaplanowanych rzeczy? Kim się staniesz, gdy przejdziesz tą całą drogę? Co osiągniesz dla siebie i dla innych, gdy udowodnisz sobie, że nie zmarnowałeś już żadnej szansy?
 
Nie wiem jak Ty, ale ja jestem tym podekscytowany. Dziś. Teraz. Każdego dnia. Zaczynam swoją przyszłość. I wiem, że nie przewidzę wszystkiego, ale wiem, że planując wiele nie zostawię wiele miejsca na nieprzewidziane sytuacje. Nie dam szansy, aby znów brak działania zniweczył moje plany i marzenia.
 
Będę miał wtedy 57 lat. I Bóg mi świadkiem zrobie wszystko, aby być prawdziwie szczęśliwy przez te 20, 40 czy 60 kolejnych lat. A wszechświat mi w tym pomoże, bo wspiera tych, którzy doskonale wiedzą czego pragną i to realizują. Chcę spojrzeć za 30 lat na zasadzone dziś drzewo i wiedzieć, że stało się dla mnie synonimem wytrwałości, wiary i miłości. A ta piękna korona, to dowód na to, że wszystko kwitnie, gdy zna się swój cel i dąży do jego realizacji. To buduje siłę i charakter. A przede wszystkim daje nadzieję na kolejne wspaniałe lata.
 
🔝________________________________________________
Pamiętaj, że 365 DOBRYCH DNI jest projektem nowej książki. Możesz stać się jej częścią komentując, wyrażając swoje opinie lub opowiadając swoje historie. 😁
Dziękuję
Krzysztof Liegmann
#365dobrychdni