Dzień 78 z 365 DOBRYCH DNI!
 
A gdyby tak w dniu urodzin każdy znał ilość lat życia? Jak produkt z terminem przydatności do spożycia? Słabe porównanie? I tak przecież sprowadzamy nasze życie do roli produktu, a jak nie nasze to innych ludzi. Jakbyśmy żyli? Czy nadal bylibyśmy wobec siebie wilkiem, który woli życie innych niż swoje?
 
Czy zamiast lat, nie liczylibyśmy dni? A może zamiast dni w kalendarzu widniałyby tylko godziny? A dzień wskazywałyby godziny? A sekunda byłaby więcej warta niż moneta w portfelu? Czy nie łapałbyś każdego tchu?
 
Wiem. Ja to wiem na pewno, że nic by nie liczyło się poza nami. Nic poza tym, aby kochać chwilę, piękno i dobro, a majętność byłaby złotem głupców. Opinie innych miałby się nijak do szczęścia, które pochodziłoby z uświadamiania sobie, jak pięknu jest świat. Nigdzie nie pędzący i zatrzymany w medytacji miałby wgląd w światłość bycia.
 
Gdy ocierasz się o ten termin, to rozumiesz, że nie bardzo jest czas na udawanie, a jedynie na prawdę. Otrzymujesz wszystko, aby doświadczyć tego na co jesteś gotowy, aby uporać się ze zgubną powłoką, która i tak w końcu Ciebie obnaży.
 
Jednak Ty możesz zrobić to sam. Wcześniej. Budząc się na nowo i odkrywając sens w sensie istnienia. Wtedy wszystko zmieni znaczenie i odwrócą się role i spadną maski. Dostrzeżesz miłość tam, gdzie widziałeś słabość i zło. Zrozumiesz kruchość i współistnienie. Zaakceptujesz przemianie, jako część drogi prowadzącej przez odkrywanie tego stworzone było, jest i będzie.
 
Zdecyduj, jak cenne są dla Ciebie te sekundy, które z pewnością jeszcze masz. I uczyń z nich radość i szczęśliwe dni.
 
To nie jest wcale smutny rozdział. To najszczęśliwszy i najpiękniejszy wyraz radości. To szansa na prawdziwe przebudzenie się właśnie teraz i rozpoczęcie poszukiwania nowej drogi w swoim życiu. Tej pozbawionej obłudy i kłamstw, za którymi kryje się jedynie interes tych, którzy nie zrozumieli. Ty natomiast odnajdziesz w sobie prawdę, budząc w sobie miłość do siebie, świata i ludzi.
 
Zaufaj sobie i żyj, bo skoro umrzesz na 100%, to i żyj na 100%. Po swojemu!
 
🔝________________________________________________
Pamiętaj, że 365 DOBRYCH DNI jest projektem nowej książki. Możesz stać się jej częścią komentując, wyrażając swoje opinie lub opowiadając swoje historie. 😁 Szczególnie mile widziane ♥
Dziękuję
Krzysztof Liegmann
#365dobrychdni