Dzień 80 z 365 DOBRYCH DNI!
 
Los się uśmiecha. Do mnie. Do Ciebie. Pytanie czy to widzisz, bo ja tak. Ja widzę swój los, a Ty widzisz swój. To niesamowite, bo każdy jest niesamowity. Bierzesz go na serio? Bo ja tak, ale… z przymróżeniem oka.
 
Szczęście jest we mnie. I choć świat na zewnątrz próbuje się przedrzeć, to śmieję się mu w twarz. Życie ma smak radości, bo jaki inny mógłby mieć. Gorzki smak trafiasz wtedy, gdy dobierasz nie odpowiednie składniki. Kręcisz z nieodpowiednimi ludźmi lub dosypujesz gorycz nieprawdy i obłudy. To przecież Twoja kuchnia, a w niej Twoje garnki, w których mieszasz składniki swojej przyszłości.
 
Sypnij więc odrobinę miłości i podaj z uśmiechem. Ugość ludzi i świat tym samym, czym obsypałbyś swój świat. Dobieraj tak składniki, jakbyś walczył o gwiazdkę tego pana co nazwisko wszyscy w kuchni chcą powiesić. Udaj się więc na najlepszy w mieście targ, abyś życia i świata nie karmił chwastem i zgnilizną. Zatrujesz ich, to i Ciebie dotknie to, co wlałeś w ich serca.
 
Nie wlewaj w serce tego, czym kwiatka byś nie podlał. Nie rób tego innym, abyś sam nie musiał brać tego dla siebie.
 
Zostań mistrzem kulinarnego życia, w którym jakość i minimalizm mają najwyższą klasę. Dostrzegaj przepisy w naturalnym prawie świata, które kieruje się zasadą prawdy. Z niej płynie piękno Twoje dnia i nocy. Znajdziesz w nich spokój i smak relaksu. To one wnoszą Ciebie do poszukiwań lepszego potencjału, bo tak czynią Ci, który pragną prawdziwie zadowolić dobrem świat.
 
Ze wszystkiego możesz uczynić truciznę, ale jej woń dosięgnie i Ciebie. Bowiem wszystko jest lustrem wody, w którym odbija się Twoja twarz. Szukaj więc krystalicznych źródeł, aby dojść tam, gdzie Twoje serce wędruje w poszukiwaniu szczęścia, które zasypał świat ludzką głupotą. Ty ją odnaleźć je masz w doznaniu jestestwa.
 
Pochyl się nad wielkością swojego daru życia. Doznaj jego zanim wyparuje, bo pozostanie tylko pustka. Bądź zatem w życiu póki w nim jesteś. Daj sobie tyle szczęścia i radości, aby uwolniła się przejmującą radością woń pięknego życia. Tak odkryjesz największą tajemnicę przepisu na wieczne życie, którego poszukiwał świat. Ty stałeś się jego dziedzicem, bo nic poza Twoim światem nie będzie miało już znaczenia. Ty jesteś nim, a on jest Tobą.
 
To Ty. Jesteś unikalnym składnikiem swojego szczęścia.
 
🔝________________________________________________
Pamiętaj, że 365 DOBRYCH DNI jest projektem nowej książki. Możesz stać się jej częścią komentując, wyrażając swoje opinie lub opowiadając swoje historie. 😁 Szczególnie mile widziane ♥️
Dziękuję
Krzysztof Liegmann
#365dobrychdni