To niedorzeczne

To niedorzeczne sądzić, że wszystko kiedyś zmieni się na lepsze. Nie ma w tym myśleniu najmniejszego sensu. Wmawianie sobie, że ten czas szybko minie i „jakoś to będzie”. Życie w iluzji tak bardzo się wszystkim spodobało, że tę iluzję zaczęli akceptować.

Takie właśnie jest życie bez planu. Tak wygląda świat, w którym ludzie zawierzają odpowiedzialność za siebie w obce ręce, które pozornie mają zadbać o ich przyszłość. I żeby sprawa była jasna — to nie tekst polityczny. Łatwo odnieść takie wrażenie, bo też prościej przenieść znów spojrzenie w przeciwnym do swojego kierunku. Nie zobaczyć, że to, co dziś tak bardzo Ciebie męczy i przygnębia, to jedynie życie bez celu, marzeń i pasji. To zawsze prowadzi tylko do kłamstwa, które chcemy, żeby stało się prawdą.

Naucz się wreszcie, że prawda jest tylko jedna i nosisz ją w sobie. I choć teraz pewnie jest bardzo głęboko, to jesteś nią. Przykryłeś ją tymi wszystkimi błędnymi wizjami, które opierają się jedynie na strachu i przekonaniu, że jest ktoś inny, kto w cudowny sposób odmieni Twoje życie. Nie. Nie odmieni go nikt poza Tobą samym.

Weź to dziś głęboko do serca i zaśnij z tym w nadziei, że jutro obudzisz się już jako inny człowiek. Ten, który szuka prawdy w samym sobie. Daj sobie wreszcie tę szansę, która być może przychodzi do Ciebie właśnie teraz. Zacznij żyć światłem, które tylko czeka, aby pokazać Ci, jak wspaniałym jesteś cudem i co pięknego możesz zrobić, ze swoim życiem. Gdy to odkryjesz, to już nikt i nic Ciebie nie powstrzyma, bo zrozumiesz, jak bardzo do tej pory się myliłeś i jak bardzo śniłeś.

Wierzę w Ciebie.