Życie i 1 przyjaciel

Mogłoby się wydawać proste, ale takie nie jest. Długo musiałem się zastanawiać, kim powinien być drugi, pięćdziesiąty czy 101 przyjaciel na mojej liście. Jednak najważniejszy jest ten pierwszy. Wybrałem.

Tak fantastycznej osoby nie znałem przez 25 lat. Szukałem tego w innych ludziach, którzy się uśmiechali i dobrze bawili. Byli natchnieni życiem, które sprawiało im radość każdego dnia. Wśród wielu przyjaciół i znajomych, a także bliskich widziałem to, czego nie mogłem znaleźć u siebie.

Tak. Pamiętam ten dzień, kiedy go spotkałem. Mijałem wówczas galerię handlową z wielką wystawą. Widziałem go i mówię do siebie: to jest ktoś. Dobrze wygląda, uśmiecha się i idzie w tym samym kierunku. Widocznie jest nam po drodze, a ja tego wcześniej nie dostrzegałem. Zatrzymałem się na chwilę, aby odkryć przed sobą największą tajemnicę swojego życia. Poznać najlepszego przyjaciela, z którym spędzam czas każdego dnia. Nie zawsze jest kolorowo, bo mamy często różne zdania, ale to pomaga podejmować dobre decyzje. Jednak najważniejsze jest to, że mamy wspólne marzenia i doskonale wiemy dokąd dojdziemy.

1 przyjacielem jestem ja sam dla siebie. Jesteś Ty sam dla siebie. Spójrz w lustro, w witrynę sklepową i przyjrzyj się tej wspaniałej osobie, która zna Ciebie najlepiej na świecie. Uśmiechnij się do niej i powiedz: Jestem sobą, lubię siebie! Tak wyglądasz, tak mówisz, tak chodzisz, takie masz marzenia, takie masz potrzeby, takich masz przyjaciół. To jesteś cały Ty.

Odkrycie tego spowodowało, że pokochałem siebie i swoje życie takim, jakie było. W tym właśnie momencie. Kiedy zrobiłem bilans tego, co już dokonałem w swoim życiu, to okazało się, że jest tego całkiem pokaźna ilość. To był dobry czas na podjęcie działań, aby pójść dalej. Do przodu, z podniesioną głową. 

Kiedyś przeczytałem, że: „Zamiast rozmyślać o tym, by być kimś innym zacznij być dumny z tego kim jesteś. Nigdy nie wiesz kto patrzy na Ciebie marząc, by być na Twoim miejscu”. To zmieniło moje podejście do wszystkiego. Nabrałem pewności siebie i wyruszyłem w wędrówkę, która trwa już kilka lat. Choć nie zawsze jest łatwo, to jednak wiem, że bycie w zgodzie z samym sobą, to najważniejsza rzecz, którą odkryłem w swoim życiu, ale nie jedyna. 

Jeśli jesteś teraz w chwili, w której nie wiesz, jaką wybrać drogę zacznij od polubienia tego kim jesteś. Inny nie będziesz, bo dziś jesteś najlepszą wersją samego siebie. Masz wszystko czego Ci trzeba, aby być najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Nawet, jeśli rozglądasz się wokół i tego nie widzisz, to zajrzyj w głąb siebie. Tam znajdź tą siłę, której Ci potrzeba, aby zmienić wszystko. Zmieniając swoje życie, zmienisz również tych, dla których jesteś wzorem.

1 przyjacielem jestem ja dla siebie i Ty dla siebie. Jeśli Ty będziesz kochać siebie, to inni pokochają Ciebie, za to kim jesteś, i jaki jesteś.